La Belle Epoque är vår franska pärla ett stenkast från svampen på Stureplan – perfekt för lite större sällskap som vill sitta tillsammans i en miljö som känns både romantisk och lekfull. Här får ni en egen del av restaurangen, avskild men fortfarande med den livliga atmosfären från omgivningen kvar i rummet.
Inredningen flirtar med den franska epoken som gett namn åt lokalen – tänk mjuka färger, sammet, blommönster och detaljer som andas både glädje och elegans. Det här är en plats där det är lätt att känna sig hemma, och ännu lättare att njuta av god mat och sällskap.
La Belle Epoque passar perfekt för sällskap mellan 20 och 40 personer, oavsett om det är för middag, mingel eller ett lite annorlunda julbord. Ni får en egen entré med liten uteservering och vi hjälper er gärna att sätta stämningen, från första skål till sista efterrätt.