Kung Carls Jazzklubb är vår mest stämningsfulla lokal – perfekt för dig som vill ha en kväll med karaktär. Här får ni en egen restaurang mitt i city, med scen, två våningsplan och en atmosfär som för tankarna till 30-talets New York. Mörka trädetaljer, dämpad belysning och historiens vingslag i väggarna skapar en inramning som är både elegant och inbjudande.
Lokalen passar sällskap från 30 upp till 70 personer för middag, eller upp till 100 vid mingel. Här kan ni samla vänner, kollegor eller kunder för en kväll med middag, livemusik, föreläsning eller ett helt eget klubbkoncept. Scenen är utrustad med mikrofoner och går att komplettera med tekniker om ni vill ta ljudet till nästa nivå.
Vill ni skapa er egen jazzkväll med liveband? Eller bara ha en riktigt snygg lokal där mat, dryck och stämning står i fokus? Jazzklubben är helt er under kvällen – redo för allt från mingel till magi.