Gärdet är en 50 kvm stor konferenslokal på K-märkt Garnisonen Konferens som rymmer upp till 20 personer i biosittning. Det är en idealisk miljö för mindre utbildningar, presentationer och interna möten där ni vill kombinera tydlig struktur med ett personligt sammanhang.
Rummet passar särskilt bra för arbetsmöten i ö-sittning eller U-form, exempelvis planeringsdagar, budgetmöten eller kreativa workshops. Den flexibla möbleringen gör det enkelt att anpassa rummet efter dagens behov och skapa ett effektivt arbetsflöde.
På K-märkt Garnisonen Konferens kan mötet i Gärdet kompletteras med gemensam lunch eller fika, vilket ger en helhetsupplevelse och gör det enkelt att samla gruppen för en produktiv dag.