House of People Stockholm presenterar M7 – ett flexibelt mötesrum på 28 kvm som enkelt kan anpassas efter både små och medelstora grupper. Här får ni en smart planerad yta som fungerar lika bra för presentationer som för utbildningar, workshops eller mer kreativa upplägg.
Rummet kan möbleras precis som ni behöver: upp till 43 personer i biosittning, 30 i skolsittning, 24 runt öar, 20 i U-bord eller 24 i styrelsesittning. Det generösa dagsljuset ger energi, och med blackout och dimbart ljus går det snabbt att skapa rätt förutsättningar för presentationer och filmvisningar.
Tekniskt är rummet fullt utrustat med stabilt WiFi, högtalaranläggning och en Full HD LED-skärm som gör både visuella genomgångar och digitala möten smidiga.
House of Peoples team hjälper gärna till med mat och dryck – frukost, lunchbuffé, fika eller middag – serverat i lokalen eller i restaurangen. M7 är ett mångsidigt och modernt rum där grupper enkelt kan samlas, fokusera och skapa resultat.