Coor Konferens Gårdsvägen 18 ligger i Arenastaden i Solna, med ett centralt läge nära Solna station och Mall of Scandinavia. Här möts ni i en modern konferensmiljö med flera mötesrum anpassade för allt från mindre arbetsmöten till större konferenser och utbildningar. Under konferensdagen finns möjlighet att boka konferenspaket med mat och dryck, där både halv- och heldagspaket erbjuds för en smidig och välplanerad mötesupplevelse.
Milton är ett rymligt och flexibelt konferensrum som lämpar sig väl för större möten, presentationer och utbildningar. Rummet kan möbleras efter behov och rymmer upp till 70 personer i biosittning, 40 personer i skolsittning och 26 personer i styrelsesittning. Den generösa ytan gör lokalen särskilt lämplig för föreläsningar, seminarier och möten där många deltagare samlas.
Rummet är utrustat med modern mötesteknik som gör det enkelt att genomföra presentationer och digitala möten. Den öppna och professionella miljön skapar goda förutsättningar för engagerande möten och effektiva konferenspass. Tillsammans med anläggningens service och möjligheten att boka konferenspaket med fika, lunch och dryck blir Milton ett utmärkt val för större konferenser i Solna.