Coor Konferens Kista Entré ligger centralt i Kista med kort gångavstånd till både tunnelbana och Kista Galleria. Här möts ni i en modern konferensanläggning med flera mötesrum i olika storlekar som passar allt från mindre möten till större konferenser och utbildningar. Under konferensdagen finns möjlighet att boka konferenspaket med mat och dryck, där både halv- och heldagspaket erbjuds för en smidig och välplanerad mötesdag.
Kappa är ett trivsamt och funktionellt mötesrum som passar bra för mindre konferenser, möten och workshops. Rummet kan möbleras efter olika behov beroende på mötets upplägg och rymmer upp till 20 personer i biosittning, 12 personer i skolsittning och 10 personer i styrelsesittning. Den mer personliga storleken gör lokalen särskilt lämplig för möten där dialog, samarbete och idéutbyte står i fokus.
Lokalen är utrustad med modern mötesteknik som gör det enkelt att hålla presentationer och digitala möten. Den lugna och professionella miljön bidrar till en effektiv mötesdag där deltagarna kan arbeta fokuserat tillsammans. Tillsammans med anläggningens service och möjligheten att boka konferenspaket med fika, lunch och dryck blir Kappa ett smidigt val för möten i Kista.